4.7/5 - (32 امتیاز)

 گریتینگ مجموعه ای از شبکه های باز میله های فلزی است. که در آن میله های بلبرینگ ، که در یک جهت کار می کنند. با اتصال سخت به میله های عرضی که عمود بر آنها قرار دارند پانچ میشوند.
یا با میله های اتصال خم شده ، از یکدیگر فاصله دارند جوش میخورند. که برای نگه داشتن بارهای سنگین با حداقل وزن طراحی شده است.

به عبارت دیگر همان صفحات مشبک فلزی را می‌گویند که کابرد اصلی آن در صنعت بوده.ولی امروزه پس از تحقیقات به عمل آمده،در شهرسازی نیز استفاده می‌شود.
کاربرد آن در صنعت بیشتر برای سازه های فلزی، مخازن نفت و پتروشیمی، سکوهای نفتی، کشتی سازی،پاگردها و پله ها، صنایع غذایی و… می باشد.

همچنین برخی از موارد استفاده در شهرسازی را می توان ساخت. راه پله های فرار،پاگردها، محافظ پنجره های ساختمان، جدول بندی خیابان ها و معابر، پل های خیابانها و کوچه ها و… نام برد.
انواع مختلفی از لحاظ ساختار تولید و جنس دارد که به صورت کلی به سه دسته‌ی زیر تقسیم می شود:

1. گریتینگ تسمه در تسمه:

 ساخته شده توسط پانج کاری دو تسمه‌ی هم عرض و ضخامت، مونتاژ آنها در یکدیگر و در نهایت جوشکاری قطعه تولید شده.

2.  تسمه در نیم تسمه:

در این نوع، تنها تسمه های باربر را پانج کرده و رابط از نوع نیم تسمه (معمولا نصف ارتفاع تسمه باربر انتخاب می شود) است.

3.  تسمه در میلگرد (چهارپهلو):

که به نام گریتبنگ میلگردی نیز شناخته شده است. پس از پانچ تسمه باربر از نوع پانچ ، نیم دایره و مونتاژ رابط (میلگرد آجدار و یا چهارپهلوی تابیده شده) ، جوشکاری و تمیزکاری می شود .

همچنین از لحاظ جنس و نحوه تولید به انواع فولادی دست ساز، گالوانیزه، الکتروفورج با جوش مقاومتی، استنلس استیل ، آلومینیوم  و فایبرگلاس (ساخته شده با مواد کامپوزیت) تقسیم می شود.

شرکت پارس مشبک پردیس به عنوان تولیدکننده انواع گریتینگ  های کف پله فلزی و بست گالوانیزه با تکیه بر امکانات. و ماشین آلات پیشرفته و نیروی متعهد و مجرب آماده همکاری با کلیه پیمانکاران صنعت نفت و گاز،
صنایع ساختمان سازی، شهرداری، صنایع غذایی، ماشین سازی، سازه فلزی و کلیه صنایع مرتبط می باشد.
لازم به یادآوری است کلیه استانداردهای طراحی وساخت مشبک ،استانداردهای بارگذاری  ، تلورانسهای مجاز در ساخت.
استاندارد ساخت پله های فلزی، وهم چنین استاندارد تاچاپ گالوانیزه مشبک. به طور کامل در سایت موجود و در آدرس اطلاعات فنی ، دانلود استانداردها موجود وقابل دانلود می باشد.

گریتینگ -01
گریتینگ -2
گریتینگ -03
گریتینگ

گرتینگ پلاستیکی فایبرگلاس در کشتی ها و در حمل و نقل

حمل و نقل ، دریایی و بخش های دریایی تحت شرایط شدید قرار دارند: محیط مرطوب ، زنگور و خورنده (غنی از آب). این خوردگی آهن در مورد مواد مورد استفاده در کشتی ها و حمل و نقل بسیار وجود دارد.
زنگ زدگی و پوسیدگی ، عملکرد رطوبت و کار با مواد به طور مکرر با مشکل روبرو می شوند.

استفاده از گرتینگ پلاستیکی فایبرگلاس تقویت شده راه حل است!

از مشبک های پلاستیکی تقویت شده با فایبرگلاس اغلب در حمل و نقل ، کشتی های ناوبری داخلی و بخش دریایی استفاده می شود.
زیرا استفاده از گریتینگ پلاستیک تقویت شده پلاستیک (FRP) دارای مزایای زیادی در مقایسه با گریتینگ استیل است.
توری پلاستیکی فایبرگلاس از استحکام و مقاومت در برابر خوردگی ، سبک بودن ، عمر طولانی و ایمن بودن، خواص ضد لغزش عالی دارد.

گریتینگ فولادی برای کشتی های دارای ظرفیت بار بالا و عملکرد زهکشی مورد استفاده قرار میگیرد

گرتینگ استیل برای کشتی ها نوعی صفحه مشبک فولادی با مقاومت بالا است. صفحه مشبک فولادی برای کشتی ها دارای ظرفیت تحمل بار بالا ، سطح ضد لغزش و مقاومت در برابر خوردگی است.
بنابراین می توان از آن به عنوان کانال عرشه ، کانال کوره ماشین و نردبان کشتی در کشتی استفاده کرد.
به دلیل مرطوب و خطرناک بودن محیط دریا ، توری های استفاده شده از کشتی که ما توصیه می کنیم. توری های فولادی امنیتی و توری کف تقویت شده با سکوهای دریایی هستند و درمان گالفان انتخاب بهتری است.

 

سکوی حفاری نفت گریتینگ استیل با ضد لغزش و ضد آتش در دریا

سکوی حفاری توری استیل با وزن سبک ، قدرت تحمل بالا ، ضد زنگ زدگی ، ضد لغزش و ضد انفجار ، احتمال تصادفات را تا حدی کاهش می دهد و برای اقیانوس بسیار مناسب است.
بنابراین سکوی حفاری توری فولادی به طور گسترده ای در سکوی حفاری برای کشف و بهره برداری از منابع نفتی و گاز طبیعی دریایی استفاده می شود.

کاربردهای سکوی حفاری گریتینگ فولادی

سکوی حفاری مشبک فولادی به طور گسترده ای در سکوی حفاری برای کشف و بهره برداری از منابع نفتی و گاز طبیعی دریایی یا سایر منابع استفاده می شود.

ویژگی های سکوی حفاری گرتینگ فولادی

وزن سبک و تحمل بالا.
ضد خوردگی ، ضد لغزش ، ضد زنگ زدگی و ضد انفجار.
ظاهر زیبا و بادوام.
مزایای تمیز کردن و نگهداری آسان باعث افزایش طول عمر می شود.

 

پروژه گریتینگ-03