4.3/5 - (12 امتیاز)

گریتینگ گالوانیزه همانطور که می دانید، تولید گریتینگ با استفاده از تسمه های ماشینکاری شده از جنس St37 صورت می گیرد. بدین ترتیب که پس از برشکاری و پانچ به اندازه و فواصل مورد نیاز، آن را مونتاژ و جوشکاری کرده و در نهایت تمیزکاری و سنگ زنی خواهد شد. شرکتهای تولیدکننده معمولا گرتینگ فلزی را در سه نوع عمومی تسمه در تسمه، تسمه در نیم تسمه و تسمه در میلگرد یا چهارپهلوی تابیده، آماده می کنند.

معمولا این اشتباه به وجود می آید که این قطعه با استفاده از ورق گالوانیزه ساخته می شود. که این امر غیرممکن بوده و جوشکاری ورق گالوانیزه غیرمنطقی است و باعث ایجاد خوردگی می شود.

لذا جهت ایجاد استحکام و مقاومت آن نسبت به مواد و اسیدهای خورنده، رطوبت، آبهای شور، بخارهای صنعتی، خراش، ضربه و خوردگی، گریتینگ فلزی را با استفاده از روش غوطه وری در وان مذاب گالوانیزه گرم، آبکاری و پوشش دهی می کنند. شایان ذکر است که میزان ضخامت گالوانیزه مطابق با استاندارد ASTM A123 به صورت میانگین حدودا 80 میکرون بوده که با استفاده از دستگاه ضخامت سنج قابل بازدید و بررسی می باشد.

گریتینگ گالوانیزه

همچنین جهت بازدید گالوانیزه موارد دیگری همچون ظاهر (تست ویژوال) و چسبندگی مورد بررسی قرار می‌گیرد که در بخش اطلاعات فنی توضیح داده شده است.