3/5 - (4 امتیاز)

گریتینگ کانال یکی از موارد استفاده در شهرسازی، پوشش کانال های هدایت آب و فاضلاب و نیز دریچه های منهول و لولایی می‌باشد. مشخصات ساخت به نحوی طراحی و انتخاب می شود که علاوه بر وجود پوششی مناسب بر کانال، انتقال هوا و عدم تجمع گازهای سمی باعث جلوگیری از ورود زباله های شهری و صنعتی به داخل کانال و درنتیجه مانع آب گرفتگی می شود.

برای بازرسی کانال، برطرف کردن موانع هدایت آب و یا تعمیرات در فواصل معین گریتینگ را به صورت دریچه های لولایی می سازند. البته می توان این دریچه ها را به صورت منهول نیز تولید کرد.

بهتر است قبل از ساخت، میزان حجم تردد و نیروی وارده را محاسبه و در نهایت بهینه‌ترین مشخصات فنی را پیشنهاد داد تا در برابر بارهای ضربه ای و عبور و مرور نیز مستحکم باشد. همچنین این نوع گریتینگ با پوشش گالوانیزه گرم به ضخامت میانگین 80 میکرون مقاومت بالایی در برابر خوردگی، اسیدها، مواد خورنده، رطوبت و خراش دارد.

از گریتینگ برای انواع کانال های آب رو، فاضلاب های شهری و صنعتی، جدول‌بندی خیابان‌ها، پارکینگ، کفشور آشپزخانه صنعتی و خانگی، کانال فاضلاب حمام‌ها و سرویس های بهداشتی، پشت بام منازل و ادارات، پل های مقابل منزل، کانال فاضلاب کارخانه های صنعتی، صنایع غذایی، تاسیسات، فرودگاه، رستوران، مراکز تفریحی ورزشی، استخر، سیلو و محل تخلیه گندم و… استفاده کرد.

گریتینگ کانال