3.7/5 - (3 امتیاز)

گریتینگ فلزی این نوع گریتینگ را معمولا از فولاد با جنس st37 و تسمه های برش خورده‌ی ماشینکاری شده (بدون لبه و تیزی) تولید میکنند. این نوع که به نام فولادی دست ساز شناخته میشود. بیشترین کاربرد را در صنعت پتروشیمی و نفت دارد. که برای سازه های فولادی و یا مخازن استفاده می گردد. همچنین گاهی پیش می آید بنا بر نیاز مشتری جنس آن از نوع فولاد ck45 انتخاب میشود.

گریتینگ فلزی ، همچنین به عنوان گریتینگ میله ای یا گریتینگ فلزی شناخته میشود . مجموعه ای از شبکه میله فلزی است که در آن میله بلبرینگ ، که در یک جهت کار میکنند. با جوش یا پانچ به میله های عرضی که عمود بر آنها قرار دارند یا با میله اتصال خم شده. که برای نگه داشتن بارهای سنگین با حداقل وزن طراحی شده است. به طور گسترده ای به عنوان کف ، میزانسن ، آج پله ، شمشیربازی ، پوشش ترانشه و سکوهای نگهداری در کارخانه ها ، کارگاه ها ، اتاق موتور ، کانالهای واگن برقی ، مناطق بارگیری سنگین ، تجهیزات دیگ بخار و تجهیزات تجهیزات سنگین و غیره استفاده می شود.

روش تولید بدین صورت می باشد که ابتدا تسمه ها را به وسیله قالب مخصوص پانچ کاری می کنند. و پس از مونتاژ رابط (تسمه، نیم تسمه یا میلگرد) با آنها، روی میز و فیکسچر مخصوص خال جوش شده. و در نهایت با استفاده از روش جوشکاری co2 جوشکاری نهایی میشوند.

گریتینگ های تولیدی را پس از تمیزکاری و سنگ زنی، توسط وان گالوانیزه گرم. با ضخامت روکش حدود 80 میکرون آبکاری می کرده و در نهایت نیز مجدد تمیزکاری و بسته بندی میشوند.

انواع دسته بندی گریتینگ فلزی

جنس گریتینگ

گریتینگ فولادی گالوانیزه
دارای سطح مقاوم در برابر خوردگی ، سطح براق و تهویه مناسب و به طور گسترده ای در صنایع پتروشیمی ، نیروگاه ها وتصفیه خانه فاضلاب.

گریتینگ فولاد استنلس استیل
این نوع دارای عالی ترین مقاومت در برابر خوردگی در بین تمام گریتینگ های فولادی است و به ویژه برای محیط های مختلف خورنده قوی مناسب است.

گریتینگ آلومینیوم
وزن آن سبکتر است بدون اینکه به ظرفیت بار و مقاومت مکانیکی آسیب برساند و عمدتا برای سقفهای سکو و جداره دیوارهای بیرونی استفاده میشود.

فرایند تولید گریتینگ

گریتینگ فولادی جوش داده شده
این شامل میله های بلبرینگ است که با استفاده دقیق از گرما و فشار شدید با میله های عرضی به طور خودکار مقاومت میشوند.

گریتینگ فولادی با فشار قفل شده
این امر به استفاده از فشار هیدرولیکی عظیم کمک می کند که دو میله شکاف تحمل نزدیک را با هم ترکیب میکند.

گریتینگ قفل شده با سوئیچ
این محصول با قرار دادن میله های عرضی در سوراخ های پیش از سوراخ شدن در میله یاتاقان ساخته می شود. و سپس میله های عرضی به صورت یک اتصال مکانیکی مثبت در می آیند.

میله تحمل

گریتینگ فولادی میله تخت
این یکی از محبوب ترین و همه کاره گریتینگ های فولادی صنعتی است.

گریتینگ فولادی I-bar
وزن سبک و در عین حال مقاومت بالا و ظرفیت بار را فراهم میکند.

سطح

گریتینگ فلزی ساده
این ظرفیت تحمل بسیار خوبی را فراهم میکند و تقریباً در همه کاربردهای صنعتی به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد.

گریتینگ فلزی مضرس
مقاومت در برابر لغزش عالی را ایجاد میکند و به ویژه در مکانهایی که به مقاومت در برابر لغزش عالی نیاز است ، قابل استفاده است.

تحمل بار گریتینگ

گریتینگ فولادی استاندارد
این به راحتی ساخته می شود و ساختار بار زیادی را فراهم می کند و به عنوان سکوی توری فولادی ، راهرو ، کف سازی و کف استفاده میشود

گریتینگ فولادی سنگین
نسبت مقاومت به وزن نسبت به سایر کفپوش ها برای تحمل بار سنگین مانند ترافیک لیفتراک یا کامیون ، نسبت مقاومت به وزن بسیار بیشتری را تأمین میکند.

شرکت پارس مشبک پردیس به عنوان تولید کننده گریتینگ گالوانیزه و نیز سازنده پله فلزی در کشور. جهت همکاری برای طراحی و ساخت انواع گریتینگ اعلام آمادگی مینماید.

ساخت گریتینگ فلزی با پوشش گالوانیزه گرم