3/5 - (2 امتیاز)

گریتینگ آلومینیوم معمولا گریتینگهای تولیدی از جنس فلزی گالوانیزه تولید میشوند، اما گاهی با توجه به شرایط محیطی، وجود رطوبت بیش از اندازه، آب و هوای شرجی، وجود اسیدها و بخارات خورنده و نیاز استاندارد کاری، آن را از جنس فولاد ضد زنگ یا همان استنلس استیل تولید میکنند.

کاربرد اصلی نوع استیل گریتینگ، صنایع غذایی، صنایع کشتی سازی ، سکوهای نفتی ، صنایع رنگ کاری و… می باشد.

گریتینگ آلومینیوم گزینه ایده آل شما برای تزئینات داخلی و خارجی

گریتینگ آلومینیوم در صورت نیاز به مواد سبک وزن مقاوم در برابر خوردگی که تاثیری در ظرفیت بارگذاری و مقاومت مکانیکی آن نداشته باشند ، یک انتخاب ایده آل است. گریتینگ آلومینیوم ساخته شده از آلیاژ ASTM B221 ، 6063 یا 6061 دارای قابلیت انعطاف پذیری و دوام بسیار خوبی است و عمدتا برای سقفهای سکو و دیوارهای نمای بیرونی استفاده می شود.

مزایای گریتینگ آلومینیوم

سبک تر از گریتینگ فولادی است و ظرفیت حمل بار بالایی دارد.
گریتینگ آلومینیوم از آلیاژ آلومینیوم ساخته شده است که ارزان ، اقتصادی و کاربردی ارائه میشود.
سطوح صاف و دندانه دار موجود است. عملکرد خوب ضد لغزش برای محافظت در برابر ایمنی.
مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی عالی برای دوام.
انواع مختلفی از مشخصات و سبک برای پاسخگویی به محیطهای مختلف برنامه در دسترس است.

نوع سطح گریتینگ آلومینیوم

توری آلومینیوم به طور کلی در چهار نوع موجود است: گریتینگ آلومینیومی مستطیلی شکل ، گریتینگ آلومینیومی I-bar ، گریتینگ آلومینیومی فلاش تاشو ، و مشبک آلومینیومی قفل شده با پرس.

گریتینگ آلومینیوم مستطیل شکل

ابعاد
میله ضربدری کاملاً در داخل میله های بلبرینگ قفل شده اند ، کمی زیر سطح بالایی. خطوط تمیز و واضحی دارد. با تقریباً 80٪ فضای باز ، معمولاً در مکانهای عمومی مورد استفاده قرار می گیرد و استاندارد مورد قبول صنعت برای کاربردهای صنعتی است. در صورت نیاز به لغزش ، گریتینگهای آلومینیومی مستطیل شکل با صفحه دندانه دار در صورت درخواست در دسترس هستند.

مشخصات
اندازه میله تسمه : 1 “x 1/8” تا 2-1 / 2 “x 3/16” با 1/4 “افزایش.
فاصله میله تسمه (Bearing bar): 1-3 / 16 “، 15/16” ، 11/16 “و 7/16”.
فاصله میله عرضی (Cross bar): 4 “یا 2”.

گریتینگ آلومینیوم I-Bar

ابعاد
گریتینگ آلومینیومی چرخشی I bar با پشتیبانی از میله های بلبرینگ اکسترود شده I شکل ، همان بار را با گریتینگ آلومینیوم مستطیل شکل با وزن سبک تر و هزینه کمتر حمل میکند. علاوه بر این ، رشته های موجود در سطح بالا و پایین میله I اصطکاک را افزایش میدهد و عملکرد مقاومت در برابر لغزش بالا را فراهم میکند.

مشخصات
اندازه میله تسمه: 1 “x 1/4” تا 2-1 / 2 “x 1/4” با 1/4 “افزایش؛
فاصله میله تسمه (Bearing bar): 1-3 / 16 “، 15/16” ، 11/16 “و 7/16″؛
فاصله میله عرضی (Cross bar): 4 “یا 2”.

گریتینگ آلومینیومی فلاش تاپ بالا

ابعاد
میله های ضربدری به طور دائمی درون میله های تسمه قفل می شوند تا فشار از طریق میله عرضی اکسترود شده منحصر به فرد قفل شود. گریتینگ آلومینیومی با سطح بالابر swaged سطح پیاده روی پیشرفته ای را برای مناطق تحت تردد مداوم عابر پیاده فراهم میکند. در صورت نیاز به ضد لغزش ، می توانیم توری های آلومینیومی با سطح بالا را با سطح دندانه دار تهیه کنیم. عمدتا برای مکان های عمومی استفاده میشود.

مشخصات
اندازه میله تسمه:
1 1/ 1/8 “تا 2-1 / 2” x 3/16 “با 1/4” افزایش ؛
فاصله میله تسمه (مرکز به مرکز): 1-3 / 16 “، 15/16” ، 11/16 “و 7/16″؛
فاصله میله عرضی (مرکز به مرکز): 4 “یا 2”.

گریتینگ آلومینیوم قفل شده پرس

ابعاد
توری آلومینیومی قفل شده تحت فشار Dovetail با قرار دادن میلهای عرضی مستطیلی عمیق در میله های تسمه از قبل سوراخ شده ساخته می شود تا یک ساختار بهم پیوسته با پایداری جانبی قوی ایجاد شود. ظاهر زیبا و فاصله کم آن باعث محبوبیت بیشتر آن در طراحیهای معماری میشود و معمولاً به عنوان سایه بان خورشید و صفحه های پر کننده مورد استفاده قرار میگیرد.

مشخصات
اندازه میله تسمه تحمل : 1 1/ 1/8 “تا 2-1 / 2” x 3/16 “با 1/4” افزایش ؛
فاصله میله تسمه تحمل (مرکز به مرکز): 1-3 / 16 “، 15/16” ، 11/16 “و 7/16” ؛
فاصله میله نگهدارنده تحمل (مرکز به مرکز): 4 “یا 2”.

کاربرد

از توری مشبک آلومینیومی به دلیل سبک بودن ، مقاومت در برابر خوردگی و عدم جرقه زدن ، به دلیل سبک بودن ، مقاومت در برابر خوردگی عالی و خاصیت غیر جرقه ای بودن ، در سقفهای داخلی ، دیوار نمای بیرونی و سایر کاربردهای تزئینی استفاده زیادی میشود. این برای مصارف صنعتی که نسبت مقاومت به وزن در آنها مهم است مانند تصفیه فاضلاب مناسب است. عمدتا برای حفاظت از ایمنی استفاده میشود و به عنوان راهرو ، کف ، سکوها ، آج پله ها ، نرده ها و غیره استفاده میشود.

شرکت پارس مشبک پردیس آماده تولید این گریتینگ با استفاده از متریال ورق استیل 304 با هر ضخامت، ارتفاع و مشبندی میباشد. همچنین جوشکاری توسط سیم جوش استنلس استیل، روش جوشکاری Co2 و گاز میکس CorGon صورت میپذیرد.

گریتینگ آلومینیوم