اکثر گریتینگ های تولیدی در صنعت با استفاده از متریال هایی همچون فولاد St37 ساخته می شود. و در نهایت گالوانیزه می کنند در شرکت پارس مشبک پردیس مواد خام خریداری شده. برای ساخت به صورت تسمه های فابریکی شاخه ای و ماشینکاری شده. (بدون لبه های تیز و برنده) و نیز تسمه های کویل می باشد. پس از پانچ تسمه های فولادی با استفاده از روشهای اتوماتیک و یا دستی، آن را روی میز کار توسط فیکسچر، مونتاژ کرده و در نهایت چوشکاری می کنند.

برای بالابردن مقاومت در برابر سرما، گرما، رطوبت، اسیدهای خورنده، ضربه، خراش و نیز زیبایی ظاهری آن. عملیات گالوانیزه را پس از سنگ زنی و تمیزکاری انجام می دهند. درواقع گریتینگ تکمیل شده را پس از شستشو در اسید و پیش گرم. با استفاده از روش غوطه وری در وان مذاب گالوانیزه، آبکاری کرده و آن را  استفاده از گالوانیزه گرم (ترکیبی متناسب از فلز روی و آلومینیوم)، حدود 80 میکرون به صورت میانگین، پوشش می دهند.

گالوانیزه گریتینگ

کریتینگ گالوانیز ، که به آن گریتینگ فولاد گالوانیزه یا گریتینگ میله ای فولادی گالوانیزه نیز گفته می شود . به گریتینگ میله فولادی ساخته شده از فولاد کربن ملایم از طریق تمیزکاری سطح گالوانیزه گرم غوطه ور اشاره دارد. فولاد کربن ملایم ، استحکام اقتصادی و بالایی را برای استفاده در بیشتر کاربردهای صنعتی و تجاری فراهم می کند. و تصفیه سطح گالوانیزه گرم عملکرد عالی در برابر خوردگی را برای دوام ارائه می دهد. گریتینگ استیل در مواد مختلفی از جمله فولاد ضد زنگ ، آلومینیوم و فولاد گالوانیزه موجود است. در میان آنها ، گریتینگ فولاد گالوانیزه با عمر طولانی و بار زیاد ، مقرون به صرفه ترین و مقرون به صرفه ترین نوع است. و بیشترین کاربرد را در کاربردهای صنعتی ، تجاری و مسکونی دارد.