2.4/5 - (5 امتیاز)

گریتینگ کف پله فلزی همان کف پله فلزی می باشد که با سطح مشبک ساخته می شود. از این نوع پله بیشتر برای ارتباط طبقات مختلف سازه های فلزی و پله های گردان دور مخازن پتروشیمی و پالایشگاه های نفت و گاز وبه کار می رود. همچنین در راه پله های صنعتی بنا بر محیط کاری از انواع پله گالوانیزه نیز استفاده می شود. در این نوع هم پاگرد و هم پله را از نوع گریتینگ طراحی و می سازند.

همچنین امروزه با رشد ساختمان سازی ها و برج های چندین طبقه، جهت ساخت پله فرار، گریتینگ بهترین پیشنهاد بوده و در انواع راه پله های رفت و برگشت و پله های گردان (راه پله اسپیرال) ساخته و اجرا شده اند. در این مورد بنا بر نیاز کارفرما آن را گالوانیزه و یا با روکش رنگ پوشش دهی می شوند. البته در صورت نیاز به رنگ کاری، بهتر است جهت بالا بردن مقاومت و افزایش عمر آن، ابتدا توسط گالوانیزه گرم آبکاری شده و در نهایت رنگ مورد نظر روی گریتینگ پاشیده شده یا در وان رنگ غوطه ور شود.

پله فلزی را معمولا توسط ورق هایی که در دو طرف آن جوش داده شده (بغل پله یا Fixing Plate) به شمشیری راه پله پیچ و مهره می شوند که این روش در بهینه ترین حالت خود قرار دارد؛ سرعت بالا، عدم آسیب به پوشش، خطر کمتر و هزینه های پایین تر نصب پله. همچنین پاگرد  را توسط بست روی سازه پله نصب و محکم می کنند.

گریتینگ کف پله فلزی

گریتینگ کف پله فلزی